Misiek & Miśka

Pieniny zapraszają do Niedzicy

Pieniny to jedno z coraz bardziej popularnych miejsc turystycznych w Polsce. Z roku na rok turystów odwiedzających tamte strony przybywa, a ilość atrakcji turystycznych w tym miejscu jest imponująca. Jednym z miejsc, które na pewno warto odwiedzić, wybierając się w Pieniny jest Niedzica. Chociaż jest to naprawdę bardzo mała miejscowość, to jednak obecny tam średniowieczny zamek i spora zapora nad jeziorem Czorsztyńskim powodują, że jest to jedno z częściej wybieranych przez turystów miejsc. Obecna jest tam również dość atrakcyjna baza noclegowa (spis – meteor-turystyka.pl), dlatego na pewno warto rozważyć wyjazd do Niedzicy. Jeśli chcemy nocować w bardzo wyjątkowym miejscu możemy wybrać nawet nocleg na zamku, jednak jest to już spory koszt. Z pewnością dostarcza jednak niezapomnianych wrażeń.

Pobliskie miejscowości są również atrakcyjne turystycznie – warto wobec tego wybrać się na przykład do Czorsztyna, który znajduje się po drugiej stronie zbiornika Czorsztyńskiego. W tej miejscowości także znajduje się zabytkowy zamek, dostępny dla zwiedzających. Zwiedzanie takiego zamku to bardzo atrakcyjna propozycja nie tylko dla dorosłych turystów, ale także dla dzieci. Jezioro, nad którym znajduje się zamek powoduje, że widoki stamtąd są wspaniałe, a przy doskonałych warunkach atmosferycznych możemy zobaczyć stamtąd nawet Tatry, gdyż Pieniny i Tatry są położone w stosunkowo niedalekiej odległości.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają na nas właśnie w tym miejscu. Na pewno warto udać się na piesze szlaki, które prowadzą nie tylko na najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony [info – wikipedia. org], ale także na inne, przepiękne punkty widokowe, jak na przykład na Sokolicę. Warto wybrać się na takie piesze wycieczki, chociaż udając się na szlak musimy być przygotowani na wielogodzinną wyprawę. Kolejnym miejscem, o które z pewnością warto zahaczyć przebywając w Pieninach jest Szczawnica. Jest to miejscowość uzdrowiskowa, w której nie brakuje wielu wydarzeń kulturalnych, organizowanych szczególnie w lecie. Na pewno warto wybrać się tam również z tego względu, że w Szczawnicy możemy wjechać kolejką krzesełkową na szczyt Palenicy i stamtąd podziwiać okolice. Pieniny to bardzo atrakcyjne miejsce niezależnie od tego, czy planujemy dłuższe wakacje czy tylko kilkudniowy wypad za miasto. Na pewno warto wybrać się tam również z dziećmi, dla których przygotowano sporo atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top