Misiek & Miśka

Najciekawsze wydarzenia kulturalne w Muszynie

Muszyna raczej wielu osobom kojarzy się z wodami mineralnymi, uzdrowiskiem oraz bardzo ciekawymi atrakcjami historycznymi i wieloma zabytkami. Jest to region niezwykle atrakcyjny turystycznie, a na to również wpływ ma bardzo wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych, które są tutaj bardzo często organizowane. Dzięki tym wydarzeniom możemy zapoznać się z regionalnym folklorem i tradycjami całego regionu. Zaczynając od początku roku, to na pewno przeważają wydarzenia świąteczne, takie jak: jasełka, wiele koncertów noworocznych czy koncertów kolęd. Muszyna corocznie bierze udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co wiąże się z wieloma koncertami, zbiórkami, licytacjami czy bardzo ciekawymi pokazami i lekcjami. W lutym wydarzeń jest już mniej, raczej jedynym stałym są Walentynki i koncert młodych wykonawców, identycznie jak na marcowy Dzień Kobiet. Maj i piękna pogoda rozpoczynają okres wielkich imprez organizowanych przede wszystkim w muszyńskim amfiteatrze. Zazwyczaj występują tutaj lokalni artyści, ale niejednokrotnie zaprasza się ogólnopolskiej sławy artystów, którzy umilają nam spędzany tu czas.

W czerwcu warto zwrócić uwagę na Noc Świętojańską, typowo historyczne święto związane z Polską. Oczywiście jak przystało na miasto uzdrowiskowe ma tu również miejsce Festiwal Wód Mineralnych, jest to ogromne, dwudniowe wydarzenie, gdzie możemy kosztować wód mineralnych, odbywa się wiele konkursów i koncertów, możemy podziwiać pokazy sztucznych ogni, a czas wieczorem umilają najlepsze polskie gwiazdy kabaretowe. Pod koniec sierpnia również odbywa się tutaj Polsko-Słowacki Rowerowy Rajd Pętli Popradu, czyli 42 kilometrowa trasa dla rowerzystów, która prowadzi zarówno po ziemi polskiej, jak i słowackiej. We wrześniu również odbywa się tu Jesienny Rajd Rowerowy, tak więc rowerzyści nie będą narzekać na nudę. Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe to warto pamiętać, że Muszyna to siedziba polskiego klubu siatkarskiego, której sekcja kobieca gra w najwyższej klasie rozgrywkowej i odnosi sukcesy zarówno na arenie Polski jak i Europy. Muszyna ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną w tym właśnie noclegi (meteor-turystyka.pl). Miasto to jest przygotowane na przyjęcie dużej liczby turystów, a umożliwia to znakomita baza noclegowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top