Misiek & Miśka

Miejsce na wypoczynek z dziećmi – Łazy

Łazy są jedną z chętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości w Polsce. Turystów przyciąga tutaj nie tylko szeroka plaża, ale też położone w pobliżu jezioro Jamno oraz Bukowo. Doskonałe warunki naturalne tych stron to także zasługa gęstych lasów, gdzie wyznaczono wiele spacerowych tras. W efekcie mamy tu do czynienia z mikroklimatem, który nie tylko poprawia nasze samopoczucie, ale także korzystnie wpływa na zdrowie. W Łazach znajduje się także całkiem dobrze rozwinięta baza noclegowa [widoczna na , na którą składają się liczne domy gościnne, ośrodki wczasowe czy pensjonaty oraz wille. Łazy oferują noclegi w przystępnych cenach, co sprawia, że miejscowość jest także bazą wypadową dla turystów, którzy chcą odwiedzić Kołobrzeg, Mielno czy Darłowo.

Na miejscu można także skorzystać z oferty gastronomicznej – do wyboru są m.in. fast foody, restauracje czy smażalnie ryb. Łazy są doskonałym miejscem także dla rodziców z dziećmi. Główną atrakcją jest oczywiście szeroka, piaszczysta plaża, na której można spędzić wiele godzin. Latem działa tutaj strzeżone kąpielisko o długości ponad 100 metrów, a poziom zanieczyszczenia wód jest monitorowany na bieżąco. Na plaży można pograć w gry, ulepić zamki z piasku czy wybrać się na dłuższy spacer wzdłuż morza.

W okolicach znajdziemy także wiele innych atrakcji, z których dzieci będą zadowolone. Warto się wybrać do Darłówka, gdzie znajduje się Park Wodny Jan ze zjeżdżalniami, dziką rzeką oraz brodzikiem dla najmłodszych. Znajdziemy tu także baseny sportowo-rekreacyjne dla trochę większych oraz saunę czy jacuzzi. Kolejny Park Wodny znajduje się w Jarosławcu, gdzie znajdziemy podobne atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Warto odwiedzić także Park Linowy Tukan w Mielnie, gdzie znajduje się trasa dziecięca oraz dwie trasy dla dorosłych. Inną atrakcją może być wizyta w Wiosce Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim. Poświęcona jest w całości rasie hobbitów z powieści Tolkiena. Można tutaj zobaczyć m. in. dom Bilbo Bagginsa oraz warsztaty i kramy. Odbywają się tutaj także liczne gry terenowe i inne wydarzenia kulturalne. W okolicach Łazów znajdziemy także wiele innych ciekawych miejsc, jak Wioskę Labiryntów czy rezerwaty przyrody i wydzielone ścieżki rowerowe, po których bez problemu możemy poruszać się także z najmłodszymi. Dzieci na pewno nie będą się nudzić podczas wakacji w Łazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top