Misiek & Miśka

Miejsce do pokochania – Karpacz

Morze, góry czy Mazury? Gdzie warto się udać, aby przeżyć niezapomniane chwile, nie wydając przy tym za dużo pieniędzy? My dziś zabierzemy Was w polskie góry, a mianowicie w Sudety. Karpacz to najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa w Karkonoszach, czyli najwyższym paśmie Sudetów. Turyści pokochali połączenie zapierających dech w piersiach górskich widoków z licznymi zabytkami i atrakcjami.

Miejscem rozrywki, które pokocha cała rodzinna jest Western City. To niezwykłe miasteczko, które skradnie serce wszystkich miłośników filmów o Dzikim Zachodzie. Na turystów czekają nie tylko fantastyczne zabudowania, liczne restauracje, ale także profesjonalne pokazy kowbojskie, napady na bank czy sceny ze sztuk walki. Można tu również postrzelać z łuku, a także posłuchać muzyki country.

W Karpaczu warto odwiedzić także Dziki Wodospad. To piękne miejsce, w którym można odpocząć i odetchnąć, a może i ochłodzić się w chlapiących kropelkach krystaliczne czystej wody. Wodospad powstał niedawno na niebezpiecznej rzece – Łomnicy. Znajduje się na niej imponująca i niezwykle masywna zapora. Gdy rzeka podczas powodzi zniszczyła wiele domostw, podjęto próby o wybudowanie tej ogromnej tamy. Przejście po niej dostarczy niezapomnianych wrażeń, które zapierają dech w piersiach.

Karpacz to przede wszystkim niezwykle malownicze górskie krajobrazy. Nad miastem góruje Śnieżka, będąca najwyższym szczytem całych Sudetów. Jej wysokość wynosi niewiele ponad 1600 metrów nad poziomem morza. Ze szczytu roztacza się niezwykła panorama, zapierająca dech w piersiach. Góruje nad sąsiednimi wzniesieniami, a więc roztaczający się widok sięga nawet do 200 kilometrów. Warto zabrać ze sobą odpowiednie ubranie, jeśli planujemy wspinaczkę na górę, gdyż panują na niej chłodne temperatury ze względu na panujący specyficzny alpejski klimat, dzięki czemu pokrywa śnieżna utrzymuje się od późnej jesieni do nawet wiosny.

Karpacz może poszczycić się także ogromną bazą noclegową (). Znajdziemy tutaj wszystkie możliwe formy nocowania, począwszy od pól namiotowych, a skończywszy na luksusowych hotelach i apartamentach. Jednak turyści najchętniej wybierają obiekty pośrodku, a więc pensjonaty i wille wczasowe. Jednym z takich obiektów jest Leśny Dwór w Karpaczu, który jak sama nazwa mówi, gwarantuje wypoczynek w leśnym zaciszu. Jeśli pragniecie przeżyć niesamowite chwile, które na zawsze zostaną w Waszej pamięci, aktywnie spędzić czas razem z rodziną lub przyjaciółmi, nie wydając za dużo pieniędzy – odwiedźcie Karpacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top