Misiek & Miśka

Katowicki kawałek Polski na urlop

Zwiedzanie Polski to wspaniała okazja, żeby poznać nieco więcej historii naszego kraju, a także zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Nie ograniczajmy się tylko do wyjazdu w góry czy nad morze, ale jeśli mamy możliwość, postarajmy się bardziej dokładnie poznać nasza piękną krainę. Dajmy się zauroczyć nieznanym zakątkom Polski i postarajmy się zobaczyć jak najwięcej (ostatnio poznawaliśmy okolicę Szklarskiej Poręby – przypominamy).

Ważnym miejscem na mapie kraju jest województwo śląskie. Można śmiało powiedzieć, że Katowice są tu najbardziej znanym miastem. Słyną one przede wszystkim, tak jaki  cały okręg, z przemysłu. Od wielu lat wydobywa się tu węgiel kamienny, a trzy największe kopalnie tworzą spółkę węglową. Każdy kiedyś słyszał o Kopalni Wujek lub o znajdującym się niedaleko porcie lotniczym w Pyrzowicach. Ale mało kto decyduje się poznać lepiej ten kawałek Polski. Miejsce to oferuje wiele wspaniałych możliwości spędzenia wolnego czasu.

Punktem obowiązkowym zwiedzania Katowic jest dzielnica Nikiszowiec, w której znajduje się Muzeum Historii Katowic. W budynku dawnej pralni i magla można przenieść się w czasie i poznać historię tego miejsca. Ceglane budynki tej dzielnicy przemysłowej zostały zbudowane w XX wieku przez braci Zillmann. Nie da się oddać klimatu tego miejsca, które wydaje się być wręcz magiczne.

Park Doliny Trzech Stawów znajduje się w innej dzielnicy miasta i daje możliwość aktywnego spędzenia czasu czy to na rolkach, czy rowerze, czy podczas spaceru. Można także wypocząć na ławce w cieniu drzew. Obszar zajmuje aż 86 hektarów, a swoją nazwę zawdzięcza znajdującym się na jego terenie zbiornikom wodnym.

W Katowicach odbywa się także wiele ciekawych imprez i wydarzeń, takich jak śląski Air Show, Rawa Blues Festival, Festiwal Nowa Muzyka, Śląski Festiwal Jazzowy oraz Mayday w katowickim Spodku. Te wydarzenia przyciągają wiele osób z całej Polski. Warto więc następnym razem zatrzymać się tu na dłużej i dać się oczarować temu miejscu. Odszukanie noclegu w Katowicach czy dobrej restauracji z pewnością nie będzie dla nas żadnym problemem.

Podsumowując, ważnym miejscem na mapie Polski jest województwo śląskie. Można śmiało powiedzieć, że Katowice są tu najbardziej znanym miastem. Słyną one przede wszystkim, tak jak i cały okręg, z przemysłu. Od wielu lat wydobywa się tu węgiel kamienny, a trzy największe kopalnie tworzą spółkę węglową.

2 thoughts on “Katowicki kawałek Polski na urlop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top