Misiek & Miśka

Jelenia Góra dla każdego

Jelenia Góra jest miastem o niezwykle barwnej, długiej i bogatej historii, toteż warto bliżej przyjrzeć się zabytkom, które tutaj się znajdują. Na uwagę zasługują przede wszystkim zabudowania Starego Miasta, rynek z rzędami zabytkowych kamienic, otaczających go wokół wraz z ratuszem, wybudowanym w wieku XVIII w stylu klasycystycznym. Warto przejść się uliczkami Starego Miasta, a także poznać bliżej jego historię.

Jelenia Góra pełna jest niesamowitych i fascynujących zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Sporą popularnością cieszą się okoliczne kościoły i świątynie. Jedną z nich jest kościół pw. Erazma i Pankracego. Jest to najstarsza świątynia w całym mieście, jej powstanie datuje się na rok 1552. Tym, co niezwykle charakterystyczne w jej budowie jest wysoka na aż 51 metrów wieża. Równie ogromną popularnością cieszy się również kościół Podwyższenia Krzyża Św., którego rozmiar naprawdę imponuje. Jednocześnie w kościele może usiąść aż 4200 osób, tyle samo może zająć miejsce stojące. Daje to imponujący wynik ponad 8000 wiernych, którzy jednocześnie mogą brać udział w nabożeństwie.

Jelenia Góra podzielona jest na kilka dzielnic, z których każda jest niesamowicie interesująca i niezwykle bogata w atrakcje. Jedną z częściej odwiedzanych dzielnic Jeleniej Góry są Cieplice (więcej na Wikipedii), które funkcjonują jako uzdrowisko. Tutaj znajdują się popularne termy cieplickie, czyli zespół basenów sportowo-rekreacyjnych, zapewniających fantastyczną rozrywkę nie tylko najmłodszym, ale całej rodzinie.

Przyjeżdżając tutaj, nie musicie się bać o noclegi. Jelenia Góra oferuje niedrogie miejsca zakwaterowania dla przyjezdnych turystów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Baza noclegowa (można obejrzeć na portalu Meteora) obejmuje noclegi w hotelach, pensjonatach czy innych kwaterach, wszystko za rozsądną cenę. Warto skorzystać z tej możliwości i zostać w Jeleniej Górze na dłużej, bowiem zobaczenie i zwiedzenie wszystkich zabytków i interesujących miejsc w mieście w ciągu jednego dnia jest niemożliwe do wykonania. Warto spędzić tutaj kilka dni lub nawet dłużej, by dobrze poznać miasto, a także choć trochę ciekawostek na temat jego powstania i barwnej historii. Jelenia Góra to miejsce wyjątkowe, warte odwiedzenia. Jest wspaniałym pomysłem na spędzenie miło czasu w gronie rodziny czy przyjaciół. Atrakcji na pewno nie zabraknie tu nikomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top