Misiek & Miśka

Augustów na sportowo

Sport – można go uprawiać wszędzie. Wystarczą chęci i odpowiedni sprzęt. Jednak w przypadku sportów wodnych nie jest już tak oczywiste w każdym miejscu. Tym bardziej w Augustowie – mieście oddalonym od morza lub większych zbiorników wodnych. Jednak ku zaskoczeniu to właśnie tu można uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne. Miasteczko ma niezbędną do tego infrastrukturę, a same noclegi w Augustowie w swoich wyposażeniach mają profesjonalne baseny. Jednak nikt nie będzie poszukiwał podłoża sportowego w augustowskiej sieci wypoczynkowej. Są do tego bardziej odpowiednie miejsca. Jak więc sporty wchodzą tutaj w grę?

Chyba trzeba byłoby wymienić sporty, których nie można tu uprawiać – lista byłaby krótsza. Można tutaj pływać na nartach wodnych. Jednak jest to dość głęboka woda w podwójnym znaczeniu. Po pierwsze wymaga to profesjonalnego sprzętu – jednak tutaj nie jest to problemem, z racji dużej ilości wypożyczalni. Jednak drugim aspektem jest to, że ten sport wymaga dużej siły i fizycznej sprawności oraz wytrzymałości. Więc jeżeli ktoś liczy na to, że będzie robił akrobacje na nartach wodnych kiedy pierwszy raz ma z tym styczność, niech zejdzie na ziemię i postara się nie zaliczyć upadku w wodę. Mówi się, że narty wodne miały swój początek nad polskim morzem. Trudno się dziwić to właśnie ono najszybciej kojarzy się z tą formą aktywności. Jednak w Augustowie ten sport uprawiano już w latach sześćdziesiątych.

Jeżeli więc jesteśmy zbyt mało wyszkoleni do nart, a jednak chcemy bezstresowo poszaleć na wodzie to możemy skorzystać z dostępnych tu motorówek, skuterów wodnych. To nie wymaga już jakichś nadzwyczajnych umiejętności, tylko zręczności, którą można potwierdzić na zawodach wyścigowych, które są tu często organizowane. Miasto ma obiekty, w których można się profesjonalnie szkolić w sportach wodnych. Powstały nawet wyciągi do wodnych nart, co świadczy o dużym przykładaniu się miasta do tego rodzaju aktywności fizycznej. Sam wyciąg powstał po 1990 roku i ma prawie kilometr długości. Można tu poszaleć i osiągnąć naprawdę wysokie prędkości oraz poczuć nie nutę a całą symfonię adrenaliny. Augustów raczej kojarzy się ze stoickimi i spokojnymi fontannami i rynkiem, jednak ma swoją drugą bardziej emocjonująca i atrakcyjną twarz, a to działa jak magnes na turystów z całego kraju.

One thought on “Augustów na sportowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top